kravalna

KRAVÁLNA nejen dětská kavárna

Jsme kavárnou nejen pro rodiče s dětmi se sídlem na brněnských Vinohradech. Fungujeme už 6 let a v tomto roce jsme měli v plánu konečně naplnit naši vizi o prostoru, kam si rodiče s dětmi nejen zajdou na kávu a pro kousek skvělého dortu.
Kraválna má být prostorem, kde se hosté budou cítit dobře, ale zároveň se zde budou chtít i potkávat, sdílet a třeba se i učit. Prvních několik let jsme se zvládly věnovat především provozu jako takovému, v tomto roce jsme se nasměrovali k rozvoji nadstavbového programu zaměřeného na osobní rozvoj, ekologickou domácnost, tvořivé činnosti a vědomý pohyb.
👉I bez krize je však projekt dětské kavárny velmi náročné finančně udržet.
☕Velká část našich prostor je zabrána hernou namísto míst k sezení, které generují obraty.
☕Otevírací doba je omezena na několik konkrétních hodin, kdy jsou děti vzhůru.
☕Udržet v dětské kavárně personál je (vzhledem k psychické náročnosti pobytu v takovém prostoru) téměř nemožné.
☕U zdravého a dětského sortimentu jsou extrémně vysoké již nákupní ceny…
mohli bychom takto pokračovat donekonečna….
Třeba tím, že v Korona krizi jsme v důsledku uzavření provozovny museli vyhodit zboží za x desítek tisíc, že jsme v komerčním nájmu, kde nám majitel nic nedaruje, že náš dodavatel energií po nás chce zálohy i za měsíce, kdy byla provozovna zcela uzavřena a vyhrožuje odpojením, že jsme matkami malých dětí, a tak nemůžeme v řádu dnů nastoupit na brigádu kamkoliv, protože ne každý vyjde vstříc s pracovní dobou…výsledkem je, že v tuto chvíli nemáme ani na to, abychom objednali zmrzlinu pro nastávající sezónu…
🙏Bez vaší pomoci teď zkrátka nepřežijeme!

Poukaz na 5+1 kávu zdarma můžete využít na naše vyhlášené latte machiato či cappuccino… 😉